Снимка: Istockphoto
Точно както тялото, така и кожата има нужда от детоксикация.
Благодарение на факта, че сме изложени на толкова много химически и токсични вещества всеки ден, нашите органи и кожа минават през много вреди, които засягат здравето ни.
„Пренасищането“ на токсични материали причинява кожни обриви, алергии, суха кожа, пигментация, екземи и дори псориазис.
Кожата действа като резервен орган за елиминиране на тези вещества и често сигнализира за високи нива на токсичност в организма.
Ето как:
Тежки метали
Бисмут, олово в червилата, арсен, мед и други тежки метали могат да бъдат погълнати чрез храна и продукти от козметичната индустрия. Те вдигат нивата на токсичност и след като минат критичната граница, организмът не е в състояние да ги отстрани.
Замърсители на околната среда
Серните газове, въглеродният окис, праховите частици, бактериите, вирусите, гъбичките и плесените правят кожата чувствителна, нетолерантна, суха, тъмна и склонна към напукване.
Замърсена вода за пиене
Много проучвания са правени върху пречистването на водата с въглен, UV светлина и с технология за обратна осмоза. Водата, която поглъщаме, може да бъде замърсена с токсини, бактерии, гъбички, спори, паразити и други.
Лекарства
Повечето лекарства се метаболизират в черния дроб, бъбреците или и в двата органа. В случай на намалена функция или предозиране, те са склонни да се натрупат и да нанесат неприятни увреждания върху кожата и другите органи. Желязото, поглъщано в продължително време, може да доведе до тъмна пигментация на кожата.