За любителите на орхидеи


За любителите на орхидеи

Орхидеите са сред най-модерните за отглеждане цветя в последните година-две у нас. Започнаха да се появяват колекционери на различни видове екзотични и редки орхидеи. За всички тях, както и за тези, които тепърва се заемат с не леката задача да отглеждат това красиво, но и взискателно цвете – ето няколко съвета.

Орхидеите обикновено в естествена среда растат по дърветата, т. е. към дърветата. Затова и саксиите им при домашно отглеждане следва да са с отвори, дупки, отстрани и долу, през които да се отцежда излишната вода и да “диша” почвата и коренището.

Отново във връзка с факта, че в естествена среда орхидеите се присламчват към дървета е добре в почвата, в която се отглеждат да се използват натрошени кори (най-често от бор), мъх, пясък. През подобна почвена смес въздухът и водата преминават леко.

Орхидеите обичат светлината, но не и пряката. През лятото е добре да се изнасят навън, на шарена сянка или покрити с леки завеси.

За поливане е добре да се използва мека вода, да се поставя саксията във вода за около 30 минути и да се маха след това. Обичат влажен въздух.

реклама

Модерните букети

* * *

Стайните растения през пролетта
Пролетно засаждане на цветя


Етикети: любителите, орхидеи
Коментари 1 коментара
марина
Публикувано на 29.07.2010
имама орхидея която в момента е прецъфтяла, какво трябва да я правя.трябва ли да и отрежа пръчката о цвета

Коментирай *:
Име: *
Фамилия
E-mail (Няма да се публикува)
Възраст
Град
 



Реклама

Изпрати на приятел Принт Хороскопи Svejo.net Facebook Twitter RSS
Реклама

Търсене

пълно съвпадение
някоя от думите
всички думи

Абонамент новини по мейл

Поща

az-jenata gemius