Диригентът позволява на децата да опитат да размахат палката му и да дирижират. Изключително полезно е, че им показват нагледно всеки един от инструментите – как изглежда, как свири и кои от героите в приказката представлява музикално. Децата могат да научат, че флейтата например може да имитира птичката, могат да се запознаят с възможностите и на останалите музикални инструменти, така че в развоя на приказката, когато чуят звука на тубите сами да се досетят, че идва не кой да е, а самият вълк – един от основните персонажи в приказката. Другият разбира се е едно малко, но безстрашно момче.
Такива приказки впечатляват децата, а както виждаме е възможно и да ги образоват, толкова ненатрапчиво и толкова забавно, че да искат отново и отново да отидат на опера.
В едно наистина малко пространство, каквато е малката сцена на операта и без никакви декори, артистите успяват да омагьосат децата и те да се потопят във вълшебния свят на музиката и балета.
Може да посетите и другите представления за деца – “Вълшебната флейта” (адаптирана версия за деца по музика на В. А. Моцарт) и Хензел и Гретел” (детска опера-приказка от Енгелберт Хумпердинк).