Мъжка козметика

25.07.2006г. / 15 15ч.
Аз жената
Мъжка козметика

Мъжете се доверяват на своите половинки при избора на козметика

Около 90% от козметичните продукти, които мъжете в България използват, се избират и купуват от техните нежни половинки. Много често наред с купуването на козметика за тях самите, дамите поглеждат към мъжките колекции и избират нещо за подарък. Въпреки че в България метросексуалността не е доминираща тенденция в мъжкото поведение, търсенето на специализирани, а не унисекс продукти, се увеличава през последните години. Това сочат неформалните наблюдения на консултантите на “Бронли” върху пазара на мъжки продукти у нас.

От компанията представиха колекцията “Body care for men”, в която са включени седем продукта, задължителни за банята – сапун, шампоан за коса и тяло, крем за бръснене, балсам след бръснене, дезодорант стик, тоалетна вода и релаксант за вана.
Козметичните продукти носят свеж, съчетаващ Бергамот и Зелен Лимон с Кориандър, на базата на топъл Кехлибар и Кедър. Прибавен е и екстракт от Морски Копър (Crithmum Maritinum), известен с тонизиращите си свойства върху кожата.
Следвайки своята философия за ароматите, експертите от “Бронли” запазват един и същи аромат за всички продукти от серията. Според тях най-добрият начин да се увеличи интензитетът на аромата е чрез “наслояването” му в процеса на къпане и чрез хидратиране на кожата след къпане. Той се променя и е различен в момента, в който се прилага, след десет минути и няколко часа по-късно. През това време различните нотки, съчетани в парфюма, влизат в действие.

Коментирай