Кои са предимствата на късното родителство, превърнало се в световна тенденция през последните години?
1. Жените, станали майки за пръв път на зряла възраст, в края на 30-те или началото на 40-те си години, често са по-информирани и подготвени за родителството. Събрали са достатъчно информация от близки, приятели, книги, филми и са наясно какво ги очаква.
2. Купоните до късно и шумните дискотеки вече са на заден план и не са изкушение за дамите, прехвърлили 30 години. Жените на по-зряла възраст са готови да създадат семейство и да му се отдадат изцяло.
3. Кариерата е вече факт и не се налага да се борят за място във фирмата, така както в началото. Сега е моментът да обърнат внимание на семейството и децата.
4. Станалите по-късно родители имат достатъчно житейски опит, който им помага да оценят семейството и да го издигнат в основен техен приоритет.
5. Родителството подмладява! Раждането е физиологичен процес, който естествено обновява организма на жената, без да са й нужни непременно разкрасителни процедури или пластични операции.
6. Спестили са пари за детска стая и всички необходими неща за бебето. Планираното родителство на по-късна възраст дава възможност на двойката да задели пари за бъдещия наследник и да подготви всичко необходимо за неговата поява на бял свят.
7. Станалите по-късно родители са по-сериозни в отглеждането на дете и мислят в перспектива за образованието на детето, заделят пари за университет или пък за езикови курсове. Подготвени са за големите разходи по отглеждането на едно дете.
8. На жените спира да им пука за увисналите гърди или пък тъмните кръгове от недоспиване. Умореният вид, в следствие от множеството безсънни нощи, не стряска дамите, които са прехвърлили 40-те. Те не се притесняват, че гърдите им ще увиснат от кърменето, така или иначе, те отдавна не са в перфектна форма.
И все пак, децата са най-голямата радост в живота на всеки човек и най-важното е да не пропуснем мига да станем родители. Емоцията да бъдеш майка е прекрасна, независимо от годините и времето, в което живеем!
Прочетете още: