Повече деца – по-сплотено семейство

10.03.2008г. / 09 10ч.
Вергиния Генова
Повече деца – по-сплотено семейство

Сплотеността на семейството не се постига вследствие на общи интереси и дълги разговори, а вследствие на простичката, но все още неразгадана генетика. Според учени от Института по гинекология и акушерство при Римския католически университет веднъж забременяла жената вече е обречена на изменения, които се съхраняват завинаги в нея. Генетичното наследство носено от малкия сперматозоид се съхранява в нея и модифицира организма й по определен начин. Това остава така и при наличието на спонтанен или изкуствен аборт. А когато имаме на лице успешна бременност, причината майката да износи детето е, че организма й по някакъв начин се съгласява с това чуждо тяло в нея, приема го и се самоидентифицира с него. Както знаем по принцип организма се бори на живот и смърт с всякакви инфекции и чужди тела, дори трансплантацията на органи понякога е неуспешна именно поради отхвърлянето на присаждания орган.

А при бременност имаме мълчаливо съгласие от страна на майчиния организъм и изцяло приемане на чуждата клетка. Според учените по време на цялата бременност между майчиния организъм и този на бебето се извършва двустранен обмен и по този начин майката приема характеристики на бъдещето си дете и респективно тези на таткото.

Ако това не е налице, бебето няма да оцелее девет месеца в утробата на майката. Смята се, че именно чрез стволовите клетки на плода, генетичната информация от таткото преминава в костния мозък на майката и остава там за цял живот.

И това дава основание на учените да смятат, че повечето деца в семейството гарантират неговото заздравяване.

За съжаление огромния брой на разводите в днешно време, още на първо четене, отхвърля подобно твърдение. При много двойки бракът катастрофално се разпада още след първото дете и съпрузите вместо да се приближат един към друг стават все по отчуждени. Вместо едно дете да заздрави съюза, то се оказва препъни камък за емоционалната, финансова и материална стабилност. Къде би могъл да е проблемът? И дали наистина науката греши и е безсилна пред разпада на семейните ценности?

Коментирай
0 rate up comment 0 rate down comment
Reneta ( преди 12 години )
Писането и философстването за отглеждане на деца е лесна работа-трудно е в реалността на днешна България.Само за пример-такса градина е 40лв.,а детските са "увеличени" на 25лв.,а всичко останало?
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
0 rate up comment 0 rate down comment
Lora ( преди 12 години )
Moje bi ako semeistvata imat normalni dohodi biha imali i po-golemi semeistva i razvodite 6te sa po-malko.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар