Снимки: istock
Знаете ли, че според учени има 19 различни вида усмивки? Тъй като усмивките се предизвикват от положителни емоции, а смехът предизвиква такива, днес в рубриката ни "Знаете ли, че...?" споделяме няколко факти за смеха.
Човек се смее до 30 пъти повече, когато се намира в компанията на други хора, отколкото когато е сам. Ето защо можем наистина да кажем, че смехът е заразен.
Честият и идващ от сърце смях, помага на тялото да намали риска от появата на сериозни заболявания. Чрез промяна на нивата на кортизол в тялото ни, смеейки се, ние понижаваме нашите нива на стрес.
Смехът всъщност е една добра тренировка! Когато се смеете вие укрепвате мускулите на лицето, стомаха и диафрагмата.
Знаете ли, че според някои проучвания, най-малко 15 минути смях на ден, увеличават продължителността на живота с два дни?
Науката, която се занимава с изучаването на смеха и неговите влияния върху човешкото тяло, се нарича гелотология.
Хората не са единствените същества, които се смеят. Макар и не толкова очевидни за откриване, много животни също изпитват нещо подобно на смях.
Децата се смеят около три пъти повече, отколкото възрастните, а жените повече от мъжете.
Повечето хора не могат да се смеят по "команда". Смехът не е нещо, което ние произвеждаме съзнателно.
Знаете ли, че смехът спомага за освобождаването на ендорфини, които могат да донесат положителни промени в мисленето на един човек?
Пълноценният смях може да достави на белите дробове повече кислород, отколкото дълбокото вдишване.
Смеейки се, всеки от нас може да засили имунитета си.
Когато се смеете в този акт на движение, могат да участват между 5 и 53 лицеви мускули.
Бебетата са родени със способността да се усмихват. Усмивката прави човек да изглежда по-привлекателен, общителен и уверен.
Снимки: istock