5 неща, които издават, че жената от дълго време няма връзка .Снимка: istock
В любовта понякога сами избираме да нямаме партньор до себе си. Особено ако не попадаме на онзи, който е достоен да застане до нас. Необвързаността може да продължи месеци, дори години. Въпреки че ни липсват флиртове и нови познанства, любовта сякаш отдавна не се е отбивала в живота ни по начина, по който ни се иска.
Винаги си личи, когато една жена е в щастлива връзка или не, когато търси активно партньор, когато ѝ се искат само забавления. Една жена показва с поведението си, че скоро не е била във връзка, че се чувства самотна, въпреки забавните вечери с приятелки.
Кои са тези 5 знака?
Когато една жена е фокусирана върху други области от живота си за дълго време, грижата за външния ѝ вид може да остане на заден план. Това не означава, че тя непременно спира да се грижи за себе си, а по-скоро го прави по удобен за нея начин, без да се съобразява с очакванията на другите. Тя например може да избира по-често удобни дрехи вместо елегантни и да носи косата си небрежно вързана, да не се гримира. Причината не е мързел, а смяна на приоритетите, липса на нужда или желание да изглежда привлекателна, дори за себе си.
Но често се случва обратната ситуация, в която тя започва да отделя твърде много време на външния си вид.
Когато една жена не е в романтична връзка, тя може да отдели повече време за професионално развитие и в това няма нищо лошо. Това понякога се бърка с работохолизъм или прекомерна отговорност, но в действителност работата често се превръща в начин за самореализация и запълване на свободното време.
Такива жени могат да се въвлекат много дълбоко във всички работни процеси, да реагират емоционално на неуспехи или да градят кариера с особено усърдие. Разговорите за работа могат да се превърнат в основна тема на комуникация, която невинаги е в резонанс с останалите, с които се комуникира, тъй като те могат да не искат да говорят само за работа.
Излишната онлайн активност е начин за компенсиране на липсата на комуникация в реалния живот. Но западни изследвания показват, че хората, които прекарват повече от два часа на ден онлайн, са по-склонни да се чувстват социално изолирани от тези, които използват интернет умерено.
Прекомерно гледане на телевизионни сериали или токшоута, редовно превъртане през емисиите на социалните медии с часове – всичко това, като правило, показва липса на комуникация в реалния живот и чувство на самота, дори и да имаме приятели.
Понякога самотата от липсата на сериозна любовна връзка (или трудностите в личния живот) могат да доведат до прекомерна критика към други жени. Това може да се изрази в повишено внимание към техните недостатъци или постоянно сравнение на себе си с тях, което води до занижаване на самооценката.
В някои случаи негативните коментари, сарказмът или осъждането могат да бъдат проява на вътрешно недоволство от собствения живот, както и завист към тези, за които нещата са се развили по различен начин. Ако ясно се вижда негативен тон към женския пол, тогава мъжете лесно могат да го разчетат и да станат предпазливи.
Ако прекомерната независимост и стратегията „Мога да се справя сам“ са очевидни и доста често срещани признаци на силни, но самотни необвързани жени, тогава недоверието не е толкова очевидна черта.
Ако опитът в предишната връзка е бил незадоволителен или дори травматичен, жената започва да търси във външния свят засилване на своите негативни нагласи, че „на мъжете не може да се вярва“, „те всички искат само едно нещо“ и т. н.
Недоверието може да се изрази в подозрително отношение към мъж и неговите намерения, ако той показва интерес към нея. На тази жена ще ѝ трябват повече време и доказателства, че в намеренията на мъжа към нея няма уловка.