Снимка: Shc.hu
Ако сте от щастливците, които нямат такива проблеми, то може само да измиете ушите с вода /без шампоан и сапун/. След като сте свършили, изчиствате с краищата на хавлията – забележете колко малка част влиза в ухото. Сравнете я с клечката за уши. Ако този съвет ви се вижда твърде нехигиеничен, то вземете клечки за бебета, те са с ограничители и са далеч по-добри. Изобщо, докъдето можете да бръкнете с пръст в ухото, дотам и трябва да достигате и с клечка с памук, но в никакъв случай по-навътре.
Ще кажете, ами аз за какво си купих цяла кутия с хиляда клечки за уши, какво да ги правя? О, не ги изхвърляйте, може да забавлявате малчуганите в дългите есенни вечери и да си направите страхотни сувенирчета. Но понеже както е ясно нямам клечки за уши, няма как да покажа какви прекрасни неща можете да си направите. Някой ден специално ще си купя, сигурно за Коледа.
Но най-общо може да си направите най-различни цветенца, човечета със стърчащи бели коси – снежни, че идва зима, като набучвате по половин клечка в стиропорени топчета или в бяла глина. Може да си изработите снежинки, цветя, овчици, побелели елхички... каквото ви хрумне. Може да оцветявате памучетата, да апликирате, да залепвате с лепило или двойно залепващо тиксо клечките.
Може да използвате различни техники и да получите интересни неща. Все пак виждате, че клечките за уши могат да имат хиляди други забавни приложения. И полезни – може да изчиствате разни недостъпни по друг начин места, например между клавишите на компютърната клавиатура. Така че хич не са за изхвърляне.