Снимка: istock
6. Не приемате достатъчно протеини.
Протеините дават много енергия. Те са нужни, за да могат клетките в тялото да се делят и регенерират правилно. За усвояването на протеините е нужно повече време, което дава не само дълготрайна ситост, но и устойчива продължителна енергия.
Какво да хапнете, когато сте уморени?
7. Не спите по едно и също време.
Сънят е важен, но също толкова важно е той да се случва в правилното време. Ако спите в различни диапазони от денонощието, циркадните ритми се нарушават, което пречи на набавянето на нужните енергийни нива.
8. Не пиете достатъчно вода.
Водата е важен фактор за енергията в тялото. Дехидратацията може да доведе до постоянна умора. Клетките и тъканите се затрудняват в изпълнението на функциите си в отсъствието на достатъчно вода в организма.
Техники за прогонване на следобедната умора без кафе
9. Консумирате енергийни напитки.
Енергийните напитки дават лъжливо усещане за енергия след изпиването им. В тях се съдържат големи количества захар, които скоро след усвояването си допринасят за рязък спад в енергията, което води до умора.
10. Хроничен стрес.
Постоянно високите нива на стрес в организма водят до умора. Контролирането на стреса и намаляването на нивата му в тялото могат да помогнат да се справите с постоянната умора, която ви е налегнала. Управлението на стреса е от голямо значение и за превенцията на редица заболявания.