Жените не могат без козметика. Особено жените са силно привързани към десетките шишенца с тоалетно мляко, лосион за тяло, балсам за коса, скраб за пети, пилинг за лице, маски, билкова вода и поне още толкова декоративни разкрасяващи продукти. Как са живели нашите баби без козметика! А техните баби! Трудно е да си го представим.
Наистина козметиката е сигурно най-голямото ни перо в женския месечен бюджет, защото шишенцата и кутийките ден след ден и вечер след вечер се изпразват. Вярно е, че красотата струва пари, но има начин да намалим разходите си за разкрасяване. Вижте как:
Памучните тампони за разгримиране
Има ги в няколко цени, а качеството им е еднакво. С чиста съвест купете най-евтините. Ще ви свършат чудесна работа – за една-две минути разгримирате очите и почиствате лицето и деколтето. Ще спестите още повече, ако купите цял пакет памук.
Тоалетно мляко за разгримиране
Изберете евтиното – не си струва да си харчите парите за скъпа марка за нещо, което е в досег с лицето ви една минута.
Лосион за тяло
Евтините вършат работа. Потърсете на водна основа, без силен аромат, защото ще дублира парфюма ви.
Шампоан
Прекаляваме с миенето на косата си със скъпи марки, като същата работа върши евтиният шампоан. За сметка на това си купете фирмена маска за коса, подхранващо масло или ампули с витамини.
Сапун
Има прехвалени сапуни на хитови марки, които струват 3 пъти по-скъпо от тези родно производство. Естествено, че имат божествен, силен аромат и ни съблазняват с усещане за лукс и кралски релакс... Мекият бебешки сапун е чудесен и за кожата на големите. По-добре вложете парите си в качествен крем за ръце.
Лакочистител
Не си струва да купувате най-скъпия, но не взимайте и най-евтиния, който може да повреди ноктите ви. Изберете средният клас.
Паста за зъби
Евтините пасти лъскат зъбите толкова добре, колкото и скъпите (разликата е над 8 лв. за тубичка). Тайната е в редовната хигиена и правилната техника. По-добре спестете пари от паста, за да си направите професионално почистване на зъбите при зъболекар.
Домашната козметика
Ако не използваме екзотични плодове и зеленчуци, взимайки по малко от продуктите в хладилника, се пестят добри пари. Освен това приготвяте малко количество – най-често за еднократна употреба или за седмица – няма да проверявате срок на годност, нито да изхвърляте остарелите шишенца.
Все пак винаги четете състава и не купувайте козметика от магазините за един лев, уличните будки или малки квартални магазинчета – има риск да попаднете на некачествена стока гаражно производство или с изтекъл срок на годност.
Снимка: Reuters
Прочетете още: