Повдигаме темата заради един пресен случай на некоректно участие в наш конкурс. Наша читателка ни сигнализира, че снимките, с които Даря Тимнева и Миглена Тимнева от Стара Загора участваха и в конкурса “Аз жената – образът на модерната жена” и се класираха съответно на второ и на трето място, не са техни.
Направихме проверка, която установи, че автор на снимките е Стефка Карагяурова.
Тя предостави оригиналните файлове на снимките и заяви, че снимките са използвани без нейното знание и разрешение.
Стефка Карагяурова е публикувала снимките в своята фотогалерия в Интернет откъдето и са взети.
Даря Тимнева и Миглена Тимнева не отговориха на нашите запитвания към тях по случая. Затова екипът на Аз жената реши: дисквалифицира участничките Даря Тимнева и Миглена Тимнева от Стара Загора и връчва наградата и почетна грамота на авторката на наградените снимки – Стефка Карагяурова.
Ние, екипът на Аз жената, поднасяме своите извинения на г-жа Карагяурова и искрените си комплименти за прекрасните фотографии! Надяваме се да виждаме нейни произведения и в бъдещи конкурси, разбира се вече изпратени за участие от нея самата.
Благодарим ви!
Екипът на Az-Jenata.bg
Вашите коментари:
Радвам се, че успяхте да откриете истината . Поздравления за г-жа Карагяурова. И аз миналата година сигнализирах за конкурса с великденските яйца (снимките на повечето бяха откраднати от нета), но дисквалифицирани нямаше. Поздравявам Ви за успешното разрешаване на случая. Гергана Ламбрева
Добре е, че сте взели това решение. Отговорността за участието в конкурсите обаче е и ваша! Когато давате наградата е задължително да поискате декларация за авторство и оригиналните файлове или лента. Никак не е трудно да се провери дали са истински. Орлин Ковачев
Аз също искам да ви поздравя за коректността и да поздравя г-жа Карагяурова за страхотните и снимки. Според мен отговорността за участие в конкурсите не е само ваша, но и хората, които участват би трябвало да са коректни и честни. Елена Аслам