Снимка: Sxc.hu
Малките радости в живота са в състояние да направят една жена щастлива – шоколадът, мил жест, комплимент! Но когато става дума за истинското щастие, има много митове за това как да го постигнем. Някои хора са склонни да направят какво ли не в името на това да имат по-щастлив живот. И ги разбираме!
В следващите редове ще се опитаме да развенчаем някои от най-често срещаните митове за постигане на щастието.
Мит №1: Генетично е!
Не буквално, разбира се, но някои хора просто имат по-позитивна нагласа за света и сякаш от само себе си изглеждат по-щастливи, независимо какво се случва около тях. Винаги са добре настроени, рядко ги виждате намръщени и си казвате: „Ще ми се и аз да можех така…“.
Затова гените са само малка част от картинката, всичко останало зависи от личния опит, мироглед и възприятие за света и околните. За да се справите по-лесно с трудностите, можете да поработите върху позитивизма си и да се научите как да гледате по-оптимистично, независимо за каква ситуация става въпрос.
Мит №2: Добрата кариера прави хората по-щастливи!
Изследванията показват, че успешните в кариерата често не успяват да съчетаят личния и професионалния си живот еднакво пълноценно. За онези, които са го постигнали – поздравления! Сигурни сме, че има такива. Но професионалното израстване само по себе си не е гаранция за щастие.
Затова ако не сте доволни от професионалната си реализация – не съжалявайте! Всеки сам избира каква цена да плати за целите и стремежите си!
Мит №3: Щастието зависи от обстоятелствата!
Много психолози твърдят, че дори и да имате успешна връзка, кариера или пълноценен социален живот, това не гарантира по презумпция вашето щастие! Те смятат, че външният свят влияе само в малка степен на радостта ви от живота. Истинско влияние има само и единствено вашето усещане и възприемане на света и случващото се.
Така че, вместо да проклинате прословутия закон на Мърфи, според който ви се случват все лоши неща, можете да промените начина, по който възприемате съществуването си!
Мит №4: Щастливите хора са глуповати и наивни!
Е, има и такива, които с безкрайния си оптимизъм буквално не разграничават реалното от бляна. Това си е направо нездравословно!
Но ако изпитвате щастие и умеете да се радвате на живота въпреки трудностите, това увеличава креативността и себеоценката ви.