Снимка: istock
Животните са наши спътници в непрестанния кръговрат на живота и планетата Земя. Ние всички имаме взаимна връзка помежду си. Те са не по-малко интелигентни от нас хората и дори понякога показват изненадващи модели на поведение, които ние самите откриваме в нашето общуване.
В рубриката „Знаете ли, че...?“ ще ви смаем с някои любопитни факти за животните и тяхното поведение.
Кравите си имат най-добри приятели. Те наистина се ужасяват и проявяват признаци на стрес, когато са разделени.
Пандите нямат точно определени места за спане. Те просто заспиват където и когато и да е.
Овцете са известни с това, че сами се лекуват, когато се чувстват болни или неразположени. Те ядат специфични растения, които ги карат да се почувстват по-добре.
Краката на тигрите са толкова силни, че биха могли да останат прави, дори след смъртта в зависимост от позата, в която са умрели.
Мъжките пингвини предлагат камъче на женските – нещо като еквивалент на човешкия годежен пръстен. Ако женската приеме камъчето, двойката остава заедно за цял живот.
Щастливите кучета въртят опашката си надясно, докато ядосаните кучета я въртят наляво. Вгледайте се следващия път!
Зайците имат 360-градусово панорамно зрение, позволяващо им да засекат хищници, атакуващи ги от всяка посока.
Слоновете не могат да скачат.
Женските лъвове живеят заедно доживот. В един прайд всички лъвици имат роднинска връзка и дори отглеждат заедно малките си. Мъжките лъвчета обаче се отделят след порастването си, за да образуват нови прайдове.
Малките на лисиците се раждат, тежащи едва 100 грама. Те са слепи и глухи и неспособни да се движат сами. Ето защо майката остава при тях, докато пораснат, за да ги пази. През това време бащата лисугер има за задача да осигурява храна на семейството си.
Органи на прасета се използват за човешки трансплантации.
Маймуните са строго почитани в Индия. Смята се, че те представляват бог Хануман.
Снимки: iStock