Снимка: istock
„Никога не пътувам без дневника си. Човек винаги трябва да има нещо сензационно, което да чете във влака.“ – Оскар Уайлд
Животът е динамичен и често пропускаме важните събития в него. Онези малките също са не по-малко важни. И препускайки през рутината и забравяйки за себе си, забравяме за желанията, емоциите, за това колко сме значими, дори когато някой се опита да ни убеди в обратното.
Тогава разбираме, че ни е нужна промяна. Тя може да започне от нещо много малко – от нашия личен дневник.
Има различни дневници. Такива, в които се споделят лични и любовни преживявания. Дневници, в които водим хранителен и спортен план, дневник на бебето, дневник на постигнатите цели и т. н. Необходими ли са ни дневници?
Разбира се! Така например обичайна практика на много успешни личности е 10 минути преди сън да насочат мислите си към споделяне в дневник. Малко медитация, а след това записват нещата, които искат да постигнат. Задават конкретни въпроси, на които търсят и ясни отговори.
10 минути след събуждане.
Изследванията потвърждават, че мозъкът е най-активен, особено за творчество, веднага след сън. Също обичайната практика на много от най-успешните хора е да започват деня си записвайки няколко позитивни мисли, планове.