Аз жената

Проявата се организира за втори пореден път от Сдружение Маратон със съдействието на Столична Община.

Посветена е на 112-годишнината от първото организирано изкачване на Черни връх от 300 души, под ръководството на Алеко Константинов и на Празника на София.

Участие ще вземат както активни спортисти - лекоатлети, скиори бегачи, биатлонисти, ориентировачи, така и туристи - любители на планината.

Трасето ще бъде предварително маркирано и обозначено, като започва от НДК, преминава през Южния парк в посока Витоша, свършва на Черни връх и по него ще бъдат организирани общо 6 контролни пункта:

№1 - „Южен парк” 1700 м. от старта работи до 9. 30 ч.

№2 - ул.„Сребърна” 3600 м. от старта работи до 10.00 ч.

№3 - „Околовръстен път” 5400 м. от старта работи до 10.30 ч.

№4 - „Информационен център Витоша” 8300 м. от старта работи до 11.00 ч.

№5 - „Бай Кръстю” 11000 м. от старта работи до 12.00 ч.

№6 - „Голи връх” 13500 м. от старта работи до 13.00 ч.

В зависимост от своите възможности, всеки участник ще може да избира на кой от тези пунктове да завърши изкачването си.

Стартът ще бъде даден пред билетния център на НДК в 9. 00 часа, а финала на Черни връх ще приема финиширащи до 14. 00 часа, след който час ще бъдат наградени победителите.

Участниците
в дългите дистанции - с финиш на пункт 5, 6 или финал задължително представят при регистрацията планинска застраховка. (Същата може да бъде направена на цена 2.00 лв. преди старта до 8.30 ч.)

Подкрепителна напитка – минерална вода ще бъде осигурена на пунктове 4, 5, 6 и на финала.

Преминалите цялото трасе в контролното време ще бъдат класирани и ще получат сувенирен подарък, а за най - добрите са предвидени парични награди. Ще има и други приятни изненади за участниците.

Информация относно начина на класиране в различните възрастови групи, размера на паричните награди за победителите и всички останали подробности, ще бъде публикувана в Наредбата за състезанието - на 04.08.2008 – понеделник.

Заявки за участие ще се приемат на e-mail petar.pankov@yahoo.com и на тел. 0896 777 605, регистрацията ще се прави на место, преди старта, от 7.30 до 8.30 часа.