Какво трябва да знаем за регресията? Снимка: Bulgaria ON AIR.
Регресията е метод в психологията, който провокира голям интерес през последните години.
„Регресията е връщане в миналото, връщане назад. На мен ми се е случвало и в планината, но за повечето хора е необходимо да са в специални условия, сеанс, нещо за ума да се направи... Около 70% от заявките ми са за взаимоотношения: „Защо този човек е в моя живот, дали да разбера какво се е случило преди с този мъж,“, каза психологът и експерт по регресията Петър Петров в съботното издание на „България сутрин“.
Друга честа заявка са страхове от височини, от дълбоко и други фобии.
„В момента, в който пуснете страха, той изчезва“, отбеляза Петров за зрителите на Bulgaria ON AIR.
Самият той е учил хипноза, но не я използва при сеансите. За него доброто водене е най-близо до астрална проекция, в която човек е в полубудно състояние.
„Проектираме към миналото тяло от светлина, което застава до вас. През тялото от светлина си спомняме. Не всички виждат. 40% виждат визуални, други 40% по-скоро чувстваме. Всеки път е различно. Понякога съм супер отпуснат, понякога се мърдам, чеша се и пак си спомням. Няма състояние“, каза още Петров.
Психологът увери, че няма риск да останем в миналото, защото по време на регресията не заспиваме.
Петър Петров посочи и трите индикатора, които му подсказват, че събеседникът му вероятно не казва истината. Психологът отказва да работи с хора на хапчета и опиати, тъй като за регресията е необходим бистър ум. В същото време е работил с деца.
Темата е на фокус и в новия специален социален проект на az-jenata.bg – видеокаста „Да си поговорим“. В него експерти, терапевти, вдъхновяващи жени, преминали травмиращи случаи на насилие, тормоз, обръщат внимание на емоционалното здраве, как да се грижим за себе си, кои са червените флагове и всичко важно по тази тема.
Гледайте целия разговор във видеото.