Снимка: Reuters
Прекрачете остарялото правило, че с храна не се играе. Няма по-подходящ начин детето да опознае и заобича продуктите от включването им във весела игра. В игровия подход неусетно ще се роди любовта към всички плодове, зеленчуци, зърнени, бобови и др. храни.
Може да го включите и като част от домашното екообразование – не е задължително играчките да се купуват от магазина и да са скъпи. Достатъчни са подръчни материали, въображение, вдъхновение, настроение, две сръчни ръце и добра компания.
Майсторете на воля картини, апликирайте върху кутии или правете малки скулптури – животни или извънземни същества от каквото ви се намира в кухнята – грах, боб, леща, всякакви подправки, кафе, сол, захар, фиде, плодове, зеленчуци и заветния лук. Ето две идеи за симпатични зайчета от лук и за мини часовник.
Снимка: Reuters
1. Зайче от лук
Вземете две глави лук – голяма и малка. С помощта на клечка за зъби ги забодете една върху друга. С текстилна тел от книжарницата оформете ушите. С перманентен флумастер нарисувайте муцунката.
2. Часовник от лук
Забодете по средата на лука кабарче с две стрелки. Отстрани напишете цифрите на часовника. За нула време играчката ви е готова!